RSS
Kurumsal
Tarihçe
Tanıtım Filmi
Kalite ve Standartlar
Hedefler
Sunumumuz
Haberler
Libal Makina 2000 m2 Fabrika İnşaatını 2012 yıl sonunda tamamlıyor

3T Makine Fuarında Standımızı Ziyaret Etmeyi Unutmayın...

Web Sitemiz 01.09.2011 tarihinde yenilenmiştir.

Site İçi Arama
Tarihçe

     Libal Makina çeşitli sektörlere talaşlı imalat yapmak üzere 1976 yılında İzmir’de faaliyete geçmiştir. Ürettiği kaliteli ürünleri, geniş endüstriyel bir yelpazede, yoğun talep gören Libal Makina, üretim kapasitesini yükselterek 1995 yılında İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bugünkü tesislerine taşınmıştır. O günden bugüne ek binalar ile üretim alanını genişletmeye devam etmektedir.

     Libal Makina, kullandığı ileri teknoloji üretim makineleriyle, çelik,paslanmaz çelik,titanyum ve pirinç malzemeler kullanarak ürettiği zengin çeşit ve kalitedeki ürünlerini yurt içi ve yurt dışı müşterilerine sunmaktadır. Firmamız toplam kalite esasları dahilinde koşulsuz müşteri memnuniyetini  hedefleyerek Türkiye ve Avrupa da öncü firma olma amacına emin adımlar ile ilerlemektedir.

     Yurt içi ve yurt dışı pazarlarına yönelik yedek parça üretimi yapan Libal Makina yıllık ortalama 10.000.000 parçayı bulan üretim kapasitesine sahiptir. Libal Makine üretiminde  CNC tornalardan, CNC frezelere, kendi tasarımı olan özel makinelerden, hidrolik ve mekanik preslere ve kaynak makinelerine kadar geniş bir yelpazede makine ve  ekipmana sahiptir. Tamamlayıcı operasyonlarda özel amaçlı delme, kılavuz çekme ve kesme makineleri de üretimin her aşamasında kullanılmaktadır.

     Libal Makina 1976 yılından bu yana

·         Ağır iş makinelerinde kullanılan nipel soket gibi hidrolik bağlantı elemanları

·         Endüstriyel kullanımda hidrolik ve pinomatik kontrol valfleri için sübap, gövde, mil çeşitleri

·         Otomotiv endüstrisinde binek araçlar için vites kolları

·         Otomotiv endüstrisi için binek ve ağır vasıtalarda kullanılan debriyajlar için dövme ve dökümden yedek parça çeşitleri

·         Enerji üretimi alanında rüzgar tirbünlerinde kullanılan kanat bağlantı civata ve somunlarını üretmektedir.

     Gelişen üretim ve kontrol teknolojilerine yatırım yaparak rekabet gücünü sürekli arttıran Libal Makina kalitesini 2002 yılında aldığı ISO 9001:2000 sertifikası ile belgelendirmiştir. Takip eden dönemde TS-ISO 19649 çalışmalarına başlayan Libal Makina kısa bir süre içerisinde bu belgeyi de almaya hak kazanacaktır. Libal Makina`nın ana hedefi 0 hata ile müşteri memnuniyetidir. Bu amaçla girişten finale kadar ürün kontrolü deneyimli personel tarafından bilgisayar kontrollü ölçüm cihazları ile yapılır. Ayrıca, üretimde, Hata türleri ve etkileri analizinden, İstatistiksel süreç kontrolüne kadar her türlü ileri ürün kalite planlama yöntemi kullanılmaktadır.

Bu sitenin tüm hakları saklıdır Libal Makina